Kalkulator zdolności kredytowej – sprawdź czy stać Cię na kredyt

Zdolność kredytowa to termin odnoszący się do możliwości finansowych kredytobiorców i wynikający zarówno z ich zarobków, jak i potrzeb kredytowych. Aby określić, jak wysoką kwotę kredytu możemy uzyskać od banku, należy znać kilka istotnych szczegółów umożliwiających jej wyliczenie i rozsądne wyważenie.

Kalkulator zdolności kredytowej

Kalkulator zdolności kredytowej pozwala nam wyliczyć jak wysoką kwotę kredytu możemy uzyskać u poszczególnych firm i instytucji pożyczkowych. Wiele osób korzysta z usług instytucji o charakterze lichwiarskim. Kredyty gotówkowe albo pożyczki są bardzo wysoko oprocentowane, a klient musi zwrócić do instytucji niemal dwukrotność podejmowanej kwoty. Z tego też względu lepiej pobierać kredyt w oddziałach bankowych. Jednym z najczęściej podejmowanych kredytów jest kredyt hipoteczny. Kredyt na zakup mieszkania może być pobrany zarówno przez osoby samotne jak i małżeństwa.

Zdolność kredytowa małżeństwa

Zdolność kredytowa pary małżeńskiej jest zazwyczaj znacznie wyższa, aniżeli zdolność jednej osoby. Aby poprawnie wyliczyć naszą zdolność kredytową musimy podać nasze zarobki netto, sugerowaną wartość kredytu oraz kwotę wkładu własnego. Wkład własny jest zdecydowanie mile widziany i świadczy o wypłacalności klientów. Kwota podejmowanego kredytu może być różna- wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości jego spłaty. Kredyt gotówkowy daje wiele możliwości i w wielu przypadkach pozwala rozwiązać wszystkie bieżące problemy finansowe, jednak to decyzja, która wiąże nas na długie lata, dlatego nie możemy działać pochopnie i podejmować decyzji bez poważniejszego zastanowienia, ponieważ raty mogą być zbyt obciążające. Zanim określamy kwotę raty warto przeanalizować nasze potrzeby i obowiązkowe wydatki. Kwota raty powinna być oszacowana na podstawie naszych wydatków i stanowić część, która mogłaby być zaoszczędzona.