Wniosek kredytowy – elementy
Zawieranie kredytów gotówkowych jest bardzo częstym zjawiskiem, gdy chcemy kupić jakąś rzecz, ale nie posiadamy odpowiedniej sumy pieniędzy na nią. Kredyt konsumencki pozwala kupować drobne przedmioty, jak i auta czy nawet mieszkania na raty. Jest to spore ułatwienie dla wielu osób.
Wniosek kredytowy
Wniosek kredytowy powinien zawierać kilka istotnych elementów, bez których nie ma możliwości zawrzeć umowy kredytowej z bankiem. Każdy bank ma jednak różne wymagania. Niestety w polskim prawie nie ma dokładanych informacji, jak powinien wniosek wyglądać, ani jakie konkretnie elementy powinny się w nim znajdować.
Każdy bank posiada własne wnioski, które się nieco różnią między sobą. Zależy to przede wszystkim od szczegółów procesu przyznawania kredytu w poszczególnych bankach. Jednak wiele danych jest wszędzie takich samych, ponieważ stanowią podstawę analizy kredytobiorcy. Jakie wniosek kredytowy elementy musi posiadać, aby bank zdecydował się nam go udzielić?
Wniosek kredytowy – jakie elementy zawiera?
Każdy wniosek kredytowy z pewnością musi zawierać dane osobowe, które są zgodne z dowodem osobistym. Na jego podstawie jesteśmy w głównej mierze weryfikowani przez banki, między innymi w BIK-u. Bardzo ważna jest również forma zatrudnienia oraz stan cywilny. Także wysokość dochodów ma znaczenie, gdyż to one rzutują na wysokość zdolności kredytowej i maksymalnej kwoty, jaką możemy pożyczyć od banku. Korzystając z kalkulatorów zdolności kredytowej, można samemu zrobić wstępną analizę zdolności kredytowej, przed złożeniem wniosku kredytowego do banku.
Stan cywilny ma duże znaczenie, ponieważ określa to ile i czy w ogóle mamy jakieś osoby na swoim utrzymaniu. Przekłada się to przede wszystkim na wydatki. Im więcej, tym ciężej jest uzyskać pozytywną decyzję. Wniosek kredytowy elementy może mieć różne. Niektóre banki wymagają zaświadczenia o dochodach, inne udzielają pożyczki na podstawie informacji z BIK.
W każdym razie z każdą umową należy się szczegółowo zapoznać i zweryfikować jej zapisy z tym, co oferował bank, gdyż może się zdarzyć, że początkowe koszty będą niższe od końcowych poprzez jakiś ukryty zapis.
Najnowsze komentarze