Kalkulator odsetek – sprawdź ile zaoszczędzisz

Lokaty to jedna z form z oszczędzania pieniędzy. Możemy na nich złożyć nasze oszczędności i liczyć na regularne zyski. Na rynku dostępnych jest wiele ofert lokat oraz kont oszczędnościowych, każdy bank ma w swojej ofercie co najmniej kilka propozycji.

Na rynku możemy znaleźć zarówno lokaty krótkoterminowe jak i długoterminowe. Te krótkoterminowe są dobre dla osób, które nie chcą mrozić swojej gotówki na długi czas. Długoterminowe są idealne dla osób, które są pewne, że pieniędzy złożonych na lokacie nie będą potrzebować w najbliższym czasie – należy bowiem pamiętać, że pieniędzy z lokaty nie można wypłacać przed upływem podanego terminu, inaczej utracimy wszystkie dotychczas zebrane odsetki. Inaczej sprawa ma się w przypadku kont oszczędnościowych. Często banki oferują na przykład jedną wypłatę w miesiącu.

Lokaty dostępne w bankach mają różne oprocentowanie. Największe i najbardziej kuszące oprocentowanie banki oferują zazwyczaj swoim nowym klientom. Jest to często lokata na start, którą można założyć tylko raz. Faktyczne mają one naprawdę kuszące oprocentowanie. Trochę gorzej wygląda to z lokatami dla stałych klientów, gdzie oprocentowanie jest niższe. Jednak taka lokata to zawsze lepsza opcja niż gromadzenie pieniędzy w banku, ponieważ może ona stanowić skromny zastrzyk gotówki.

Na lokaty o różnym oprocentowaniu i różnym czasie trwania można wpłacić różną ilość pieniędzy. Jak dowiedzieć się jaką kwotę otrzymamy po zamknięciu lokaty? W takim przypadku na pomoc przychodzi nam kalkulator odsetek, który bierze pod uwagę wszystkie te dane, a także podatek Belki i oblicza nam nasz przewidywany zysk. Jest to świetne i bardzo przydatne narzędzie dla każdego. Może ono wskażą czy warto założyć daną lokatę.